[zamknij]

Logowanie

e-mail:

hasło:

zapomniałem hasła

Jeżeli nie posiadzasz jeszcze konta w naszym sklepie -
zarejestruj się
.

Rabaty

Rabat przyznawany jest zależnie
od kwoty zamówienia:

od 300 zł - 1%
od 350 zł - 2%
od 400 zł - 3%
od 450 zł - 4%
od 500 zł - 5%
od 1000 zł - 7%

Rabaty i promocje nie sumują się

Płatność zwykłym przelewem na konto w mBanku lub przez tpay.com w tym PayPal

Jesteśmy partnerem honorowym Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych

Firma Godna Zaufania - certyfikat

Pozostał już tylko rok... Organizacja wesela w szczegółach


Niewątpliwie dzień ślubu i wesela to jeden z najpiękniejszych dni w życiu młodych ludzi. Mimo że zawsze pojawia się wówczas odrobina niepokoju o przebieg uroczystości, niknie ona w obliczu szczęścia narzeczonych, które podzielają z nimi ich bliscy. Aby jednak nic nie zakłóciło radości nowożeńców i ich gości, uroczystość musi być niepowtarzalna, a przede wszystkim idealna. A taka być może tylko wtedy, gdy zostanie dobrze zaplanowana, bez pominięcia najdrobniejszych szczegółów.


Mało czasu, dużo pracy

Rok. To wbrew pozorom naprawdę bardzo mało czasu, a pracy tak dużo. Dwanaście miesięcy do wyznaczonej daty ślubu i wesela, to dla narzeczonych bardzo intensywny okres – prace organizacyjne nabierają wówczas tempa. Krok po kroku określany jest budżet, wybierany lokal, menu i zespół muzyczny. Spisywana jest lista gości i planowane rozmieszczenie przy stolikach, zamawiane są stroje (suknia i garnitur), wybierane są obrączki. To najczęściej zapisywane punkty w harmonogramie. A przecież jest jeszcze tyle innych, drobniejszych spraw, które również trzeba dopilnować, aby uniknąć niepotrzebnych komplikacji. O jakich ślubnych i weselnych szczegółach należy jeszcze pamiętać?


Świadkowie i drużbowie

Wybór świadków, drużby i druhny to decyzja, której nie należy odkładać. Najlepiej ją podjąć już na etapie przygotowywania wstępnej listy gości. Dlaczego? Ponieważ rola tych osób jest bardzo duża. Mimo że to narzeczeni odpowiadają za całość przygotowań, świadkowie lub drużbowie częstą służą im tu pomocą. Nawet jeśli nie są w dużym stopniu zaangażowani na etapie organizacyjnym, to jednak podczas ślubu i wesela mają bardzo dużo pracy. Oczywiście, forma zaangażowania tych osób uwarunkowana jest panującymi zwyczajami, nie zmienia to jednak faktu, że muszą być oni świadomi swoich obowiązków, a przede wszystkim gotowi się ich podjąć.


Samochód Młodej Pary

Kiedyś najważniejsze było, aby samochód nowożeńców był biały i udekorowany wstążkami. Obecnie coraz częściej poszukuje się pojazdów wyjątkowych, odpowiadających stylowi uroczystości. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się klasyki, samochody uważane za zabytki, które dodatkowo przystrojone czynią drogę do ślubu, a następnie na uroczystość weselną wyjątkową. W przypadku zainteresowania tego typu pojazdem, należy pamiętać o wymaganej wcześniej rezerwacji.


Kwiaty wraz z życzeniami

Nieodłącznym elementem uroczystości ślubnej i weselnej są kwiaty. Są częścią dekoracji wnętrza, w związku z czym muszą być rodzajem i kolorem dostosowane do stylu uroczystości. Są również dodatkiem do stroju narzeczonej – wiązanka trzymana w rękach, a także narzeczonego – kwiat w butonierce. Ale na tym nie koniec. Kwiaty wręczają nowożeńcom również goście weselni, podczas składania życzeń. Jednak coraz częściej obserwuje się odchodzenie od tej tradycji i zastępowanie kwiatów choćby czekoladkami. W takim przypadku należy uprzedzić gości weselnych, zamieszczając w zaproszeniach odpowiednią adnotację.


Podziękowania od nowożeńców

Tradycja nakazuje nowożeńcom podziękować gościom za udział w uroczystości, świadkom za wsparcie, a rodzicom za miłość i troskę. Wdzięczność wyrażana jest nie tylko słowem, ale również gestem, którym jest zwykle drobny upominek. Po uroczystości zaślubin, a w trakcie wesela nowożeńcy dziękują swoim rodzicom, a później też świadkom, wręczając im prezenty. Nie tylko sam podarunek, ale też jego forma powinna być wyjątkowa. Dlatego warto skorzystać z eleganckiego, stylowego pudełeczka z dołączoną do niego kartką z podziękowaniami. Warto również zadbać o oprawę upominków dla gości weselnych. Żegnając osobiście każdego z nich, nowożeńcy wręczają słodki poczęstunek, do którego może być dołączony drobny prezent zamknięty w eleganckim i gustownym pudełeczku z odpowiednią adnotacją. Forma podziękowania dla rodziców, świadków od nowożeńców powinna być spójna z zaproszeniami oraz stylem uroczystości.


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie.
Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies.

[ zamknij ]