[zamknij]

Logowanie

e-mail:

hasło:

zapomniałem hasła

Jeżeli nie posiadzasz jeszcze konta w naszym sklepie -
zarejestruj się
.

Rabaty

Rabat przyznawany jest zależnie
od kwoty zamówienia:

od 300 zł - 1%
od 350 zł - 2%
od 400 zł - 3%
od 450 zł - 4%
od 500 zł - 5%
od 1000 zł - 7%
od 1200 zł - 10%
od 1500 zł - 15%

Rabaty i promocje nie sumują się

Płatność zwykłym przelewem na konto w mBanku lub przez tpay.com w tym PayPal

Jesteśmy partnerem honorowym Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych

Firma Godna Zaufania - certyfikat

5 informacji, których nie może zabraknąć w Twoim zaproszeniu ślubnym


Wśród przygotowań do wielkiej uroczystości, jednym z ważniejszych elementów jest wybór zaproszeń ślubnych. Za ich pośrednictwem dajemy znać swojej rodzinie oraz najbliższym o swoich planach małżeńskich. Z racji rangi wydarzenia, warto poświęcić zaproszeniom więcej uwagi. Informacje, jakie zdecydujemy się wkomponować do naszego zaproszenia są niezwykle istotne. Mówią one bardzo dużo o gospodarzach, a także świadczą o podejściu do uroczystości.


1. Kto kogo zaprasza

Podanie nazwisk narzeczonych w zaproszeniu ślubnym może wydawać się oczywistą informacją zwłaszcza, że najbliższa rodzina i znajomi wiedzą, kim są Państwo Młodzi. Niemniej jednak osoby starsze i dalsi krewni mogą mieć problemy z nazwiskami narzeczonych, z tego względu warto przypomnieć je na zaproszeniach ślubnych. W treści zaproszenia nie może również zabraknąć informacji o tym, kto jest zaproszony. Wpisując imiona i nazwiska gości należy pamiętać o prawidłowej odmianie nazwisk i imion.

Pamiętaj! Uzupełniając zaproszenia raczej powinno unikać się wykorzystywania pseudonimów, zdrobnień czy tytułów rodzinnych (np. mamy zaszczyt zaprosić: Mistrza/wujka Zygmunta), jednak w przypadku dzieci zdrobnienia są jak najbardziej na miejscu (np. mamy zaszczyt zaprosić Annę i Jana Kowalskich z Marysią i Krzysiem).


2. Data, miejsce i godzina uroczystości

Kolejnym podstawowym punktem zaproszenia jest podanie daty, miejsca i godziny ceremonii ślubnej. Każdy z zaproszonych gości musi wiedzieć dokładnie gdzie, kiedy i o której ma się pojawić, by wspólnie z Parą Młodą świętować ich najważniejszy dzień w życiu. Dołączenie mapki dojazdu lub opis miejsca zawarcia związku małżeńskiego jest istotny w przypadku uroczystości, które organizowane są w plenerze. W przypadku ślubu organizowanego w Urzędzie Stanu Cywilnego lub Kościele, wystarczy dokładne podanie nazwy tego miejsca.


3. Adnotacja na temat prezentów

Przez ostatnie lata można zauważyć, że w zaproszeniach nowożeńcy zamieszczają informacje dotyczące prezentów. Wzmianki te przybierają formę zabawnego wierszyka, w którym to zaproszeni goście dowiadują się, co w zamian kwiatów Młodzi chcieliby otrzymać. Najczęściej tutaj pojawiają się propozycje książek, czekoladek lub dobrego wina.


4. Répondez s’il vous plaît, czyli RSVP

RSVP w dosłownym tłumaczeniu oznacza proszę odpowiedzieć i najczęściej przybiera formę eleganckiej, oddzielnej karty, która jest dołączana do zaproszenia, może mieć też formę dopisku zamieszczonego bezpośrednio w zaproszeniu. Taki dodatek ma na celu skierowanie prośby do zaproszonych gości o potwierdzenie przybycia na organizowaną uroczystość. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ daje możliwość rzeczywistego zaplanowania całej uroczystości.


5. Pozostałe istotne informacje

Wiele narzeczeństw decyduje się na zorganizowanie tematycznego wesela. Informacje o tym powinny pojawić się na zaproszeniu ślubnym. Wówczas narzeczeni mogą poprosić zaproszonych gości o przebranie się w stroje z lat 30 lub przygotowanie się na uroczystość weselną w stylu disco. W zaproszeniu powinny również znaleźć się informacje o tym, jeśli przyjęcie nie przewiduje udziału dzieci. Można zaakcentować to poprzez niewymienienie ich imion w zaproszeniu lub dodanie osobnej wzmianki, w której to zostanie określony charakter przyjęcia.


W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie.
Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies.

[ zamknij ]