[zamknij]

Logowanie

e-mail:

hasło:

zapomniałem hasła

Jeżeli nie posiadzasz jeszcze konta w naszym sklepie -
zarejestruj się
.

Rabaty

Rabat przyznawany jest zależnie
od kwoty zamówienia:

od 300 zł - 1%
od 350 zł - 2%
od 400 zł - 3%
od 450 zł - 4%
od 500 zł - 5%
od 1000 zł - 7%
od 1200 zł - 10%
od 1500 zł - 15%

Rabaty i promocje nie sumują się

Płatność zwykłym przelewem na konto w mBanku lub przez tpay.com w tym PayPal

Jesteśmy partnerem honorowym Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych

Firma Godna Zaufania - certyfikat

Kalendarz ślubnych formalności - czyli co należy kiedy załatwiać


Ślub i przyjęcie weselne to prawdziwie magiczny czas dla narzeczonych. Jednak zanim do niego dojdzie przyszłą Parę Młodą czeka szereg formalności do załatwienia. Im bliżej terminu tym bardziej naglący czas i emocje dają o sobie znać. By nie stracić głowy w trakcie załatwiania ślubnych formalności warto stworzyć odpowiedni plan ich załatwiania.


12 miesięcy przed ślubem

Chcąc uniknąć organizowania wszystkich formalności w ostatnim momencie, planowanie wesela warto zacząć już 12 miesięcy wcześniej. Na samym początku należy ustalić budżet weselny. Realne oszacowanie wspólnych możliwości finansowych znacznie ułatwia organizowanie wesela i daje rzeczywisty obraz, co do charakteru imprezy i ilości zaproszonych gości.

Na tym etapie warto również zastanowić się nad samą formą ślubu – zdecydujcie czy wolicie wziąć ślub cywilny czy konkordatowy. Ułatwi to podjęcie kolejnych kroków w trakcie przygotowywania się do uroczystości zawarcia związku małżeńskiego.

W tym czasie dobrze jest też wybrać datę ślubu i dokonać pierwszych rezerwacji. W pierwszej kolejności powinniśmy zarezerwować salę weselną/restaurację, a także termin w kościele/Urzędzie Stanu Cywilnego. Kolejną istotną decyzją jest wybór i rezerwacja zespołu lub Dj’a. Oprócz tego, można również zacząć rozglądać się za fotografem/kamerzystą.


8 miesięcy przed ślubem

W tym czasie warto rozpocząć załatwianie pierwszych ślubnych formalności. Jest to doskonały termin, by odwiedzić Urząd Stanu Cywilnego w celu poznania dokładnych czynności urzędowych związanych z zawarciem ślubu konkordatowego lub cywilnego.

To również jest dobry czas na zapisanie się na kurs przedmałżeński. By poznać terminy, w których odbywają się kursy warto zasięgnąć informacji bezpośrednio w parafii. Jeśli wyznaczone daty kursów w Waszej parafii nie są dla Was odpowiednie poszukajcie również w innych miejscach. Nie warto tych formalności odstawiać na ostatnią chwilę, ponieważ terminy kursów mogą się zmieniać lub być zwyczajnie odwołane.


6 miesięcy przed ślubem

To dobry moment, aby rozpocząć poszukiwania wymarzonej sukni ślubnej i garnituru. Wertując strony katalogów i śledząc strony salonów z sukniami ślubnymi należy mieć na uwadze fakt, że szycie sukni czy garnituru zajmuje dużo czasu, dlatego warto zatroszczyć się o to z odpowiednim wyprzedzeniem.

Pół roku przed ślubem to również odpowiedni czas na zamówienie zaproszeń ślubnych. Wczesny zakup zaproszeń pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych stresów i dostarczenie ich gościom we właściwym czasie. Zaproszenia można też zamówić później, jednak nie warto tej sprawy zbytnio odwlekać, szczególnie jeśli planujecie wręczać zaproszenia osobiście.


3 miesiące przed ślubem

W dniu ślubu nie może zabraknąć pięknych dekoracji ślubnych. Narzeczeni muszą podjąć decyzję jak udekorują kościół, salę weselną czy też samochód. W trakcie planowania dekoracji nie można pominąć takich elementów, jak winietki na stół, menu weselne czy zawieszki na alkohol. Są to detale, które mimo niewielkich gabarytów w dużej mierze wpływają na odbiór uroczystości w oczach zaproszonych gości.

Ten czas jest również odpowiednim momentem na zaplanowanie pozostałych elementów, takich jak: próbny makijaż i fryzura ślubna, ustalenie repertuaru muzycznego z zespołem, wybór ciast i tortu weselnego, zamówienie wiązanki ślubnej, rozchodzenie butów ślubnych.


7 dni przed weselem

To ostatni dzwonek na dokonanie ostatnich poprawek w sukni ślubnej i garniturze, dekoracjach czy obrączkach. Warto w tym ostatnim czasie poprosić kilka osób do pomocy w zapinaniu wszystkich spraw organizacyjnych na ostatni guzik.

W natłoku ślubnych formalności nie można zapomnieć o odpowiednim odpoczynku i relaksie. Dlatego też w dzień przed weselem warto dobrze wypocząć i zająć się rzeczami niekoniecznie związanymi z weselem. W dniu Waszego wesela musicie być pełni energii i radości, dlatego odpowiedni odpoczynek jest wskazany.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie.
Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies.

[ zamknij ]