[zamknij]

Logowanie

e-mail:

hasło:

zapomniałem hasła

Jeżeli nie posiadzasz jeszcze konta w naszym sklepie -
zarejestruj się
.

Rabaty

Rabat przyznawany jest zależnie
od kwoty zamówienia:

od 300 zł - 1%
od 350 zł - 2%
od 400 zł - 3%
od 450 zł - 4%
od 500 zł - 5%
od 1000 zł - 7%

Rabaty i promocje nie sumują się

Płatność zwykłym przelewem na konto w mBanku lub przez tpay.com w tym PayPal

Jesteśmy partnerem honorowym Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych

Firma Godna Zaufania - certyfikat

Kwiaty nie tylko w bukiecie. Zaproszenia na ślub i wesele organizowane wiosną


Obowiązkowym elementem każdego ślubu i wesela są kwiaty. To one sprawiają, że uroczystość nabiera szczególnego charakteru. Stanowią przecież ważną część dekoracji kościelnej, jak również wystroju sali, w której odbywa się zabawa. Są też nieodłącznym dodatkiem do sukni panny młodej i garnituru pana młodego. Ale to nie wszystko. Mogą pojawić się także na zaproszeniach i całej papeterii ślubno-weselnej szczególnie, gdy uroczystość odbywa się wiosną.


Uniwersalne kompozycje kwiatowe

Kwiaty dostępne są przez cały rok, dzięki czemu swym naturalnym pięknem mogą zdobić ślub i wesele o każdej porze. Róże, lilie, gerbery, frezje, storczyki, goździki, gardenie, kalie to częsty wybór florystek przygotowujących kompozycje kwiatowe będące częścią dekoracji. Uzupełnieniem tworzonych z nich uniwersalnych bukietów są rośliny zielone i popularna gipsówka o białych, maleńkich kwiatach – będąca dodatkiem dekoracyjnym do większych i mniejszych kompozycji kwiatowych. Obowiązkowo w rękach panny młodej pojawia się fantazyjny bukiet, którego miniaturę stanowi bukiecik w butonierce pana młodego. Wszystko tworzy jedną, spójną całość, zgodną z motywem przewodnim uroczystości.

Ponieważ największy wybór kwiatów występuje wiosną, stają się one niejako motywem przewodnim uroczystości organizowanej w kwietniu i maju. Wówczas kwiaty nie pojawiają się tylko w wiązankach dekoracyjnych, bukiecie panny młodej i bukieciku tkwiącym w butonierce. Są elementem zdobiącym całą papeterię ślubną, w szczególności zaproszenia.


Kwiatowe akcenty na zaproszeniach dla gości

Przyjęło się, że kwiaty stanowią element wystroju wnętrza i dodatek do strojów narzeczonych. Jeśli jednak ślub i wesele planowane są na wiosnę, warto podkreślić ten wyjątkowy termin zaproszeniem o interesującym designie.

Najprostsze zaproszenia ślubne są jedno- lub dwukolorowe. Zwykle biel lub ecru zestawione są z kolorem złotym lub srebrnym, czasami pojawia się nieco bardziej wyrazista barwa. Obowiązkowym elementem są wzory ornamentowe inspirowane naturą lub przywodzące na myśl hafty i wyszywanki. Zaproszenia często dekorowane są lśniącymi tasiemkami upiętymi w kokardy. Tego rodzaju zaproszenia są uniwersalne, ich minimalizm sprawia, że doskonale pasują do każdej pory roku i dowolnego motywu przewodniego.

Zdarzają się jednak bardziej odważne projekty, które dokładnie oddają charakter uroczystości – ślubu i wesela. Przykładem takich zaproszeń są te nawiązujące do wiosny, bogactwa kwiatów i kolorów. Zaproszenia z motywem kwiatów idealnie pasują do uroczystości organizowanych w kwietniu i maju, kiedy to obok tak uniwersalnych kwiatów, jak róże, lilie, gerbery, frezje, storczyki, goździki, gardenie, kalie pojawiają się rośliny sezonowe:
- krokus, hiacynt, narcyz, żonkil, tulipan, konwalia, piwonia,
- kwitnące gałązki krzewów i drzew.

„Wiosenne” zaproszenia mogą odzwierciedlać wybrany kwiat lub kwitnącą gałązkę przedstawioną w formie subtelnego akcentu – wówczas utrzymane są w minimalistycznym stylu. Doskonale pasują do uroczystości, której motywem przewodnim jest konkretny kwiat (np.: tulipan). Jeśli jednak ślub i wesele mają odzwierciedlać wiosenny nastrój, wówczas warto sięgnąć po zaproszenia o bogatym ornamencie kwiatowym, gdzie niemal całą powierzchnię pokrywają kwitnące w kwietniu i maju rośliny.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie.
Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies.

[ zamknij ]