[zamknij]

Logowanie

e-mail:

hasło:

zapomniałem hasła

Jeżeli nie posiadzasz jeszcze konta w naszym sklepie -
zarejestruj się
.

Rabaty

Rabat przyznawany jest zależnie
od kwoty zamówienia:

od 300 zł - 1%
od 350 zł - 2%
od 400 zł - 3%
od 450 zł - 4%
od 500 zł - 5%
od 1000 zł - 7%
od 1200 zł - 10%
od 1500 zł - 15%

Rabaty i promocje nie sumują się

Płatność zwykłym przelewem na konto w mBanku lub przez tpay.com w tym PayPal

Jesteśmy partnerem honorowym Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych

Firma Godna Zaufania - certyfikat

Kto obok kogo, czyli czym kierować się przy wyborze miejsc dla weselnych gości?


Plan rozmieszczenia gości jest jednym z najważniejszych elementów związanych z organizacją wesela, który dość często bywa bagatelizowany. To jednak właśnie umiejętne rozmieszczenie gości wpływa nie tylko na ich dobre samopoczucie, ale również ogólny komfort Pary Młodej. Należy przy tym pamiętać o obowiązujących zasadach savoir-vivre oraz różnego rodzaju sympatiach i antypatiach zaproszonych gości. Podpowiadamy, w jaki sposób prawidłowo zaplanować ustawienie stołów i rozmieścić gości podczas tej wyjątkowej uroczystości.


Punkt 1. Ustawienie stołów

Kwestią od której należy zacząć jest podjęcie decyzji, co do rodzaju stołów (okrągłe czy podłużne), jakie zostaną wykorzystane podczas wesela, oraz rozplanowanie ich ustawienia. Trzeba tu wziąć pod uwagę przede wszystkim wielkość i kształt sali oraz podział gości.

Planując rozstawienie stołów, należy najpierw podzielić gości zgodnie z jednym z obowiązujących standardów: goście i znajomi lub osoby młode i osoby starsze. Zaleca się, aby przy jednym stole znajdowało się od 8 do 12 osób. Jednak najważniejsze, w przypadku planowania rozmieszczenia stołów podczas przyjęcia weselnego, jest to, aby stół Młodej Pary został usytuowany osobno lub na odpowiednim podwyższeniu, a Państwo Młodzi zostali posadzeni w jego centralnym punkcie. Dalej, zgodnie z zasadami savoir-vivre, obok panny młodej powinni zasiąść ojciec i matka pana młodego oraz świadek, natomiast przy panu młodym rodzice panny młodej i świadkowa.


Punkt 2. Wybór winietek

Winietki na stół weselny, czyli karteczki z imionami i nazwiskami gości, stawiane w miejscu, w którym dana osoba powinna usiąść, pełnią bardzo istotną funkcję podczas wesela. Przede wszystkim ułatwiają odnajdywanie miejsc przez weselnych gości. Przy czym, warto pamiętać, by dopytać o imię i nazwisko osoby, która będzie towarzyszyła zaproszonemu gościowi. Jeśli natomiast nie wie on z kim przyjdzie na tę uroczystość, zaleca się wykonanie winietki z napisem: „Osoba towarzysząca”. Winietki najczęściej dostosowuje się do stylu, w jakim zostały przygotowane zaproszenia ślubne. Można jednak odbiec od tej reguły i zdecydować się na inne rozwiązania, nawiązujące na przykład do motywu przewodniego ślubu. Można wykorzystać tu różnego rodzaju wstążki czy też zdecydować się oryginalne wzory i kolory. Wybór konkretnej opcji zależy wyłącznie od pomysłowości Państwa Młodych.


Punkt 3. Rozmieszczenie gości

Tablica z planem stołów weselnych i rozmieszczeniem poszczególnych gości to ostatnia kwestia, o której należy pamiętać. Dzięki takiej tablicy, każdy z uczestników tego wydarzenia będzie mógł sprawdzić przy którym stole powinien usiądź. Taka tablica powinna zostać umiejscowiona zaraz przy wejściu do sali weselnej. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, szczególnie przy dużej liczbie gości. Skutecznie pozwala bowiem uniknąć zamieszania związanego z poszukiwaniem swojego miejsca.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie.
Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies.

[ zamknij ]