[zamknij]

Logowanie

e-mail:

hasło:

zapomniałem hasła

Jeżeli nie posiadzasz jeszcze konta w naszym sklepie -
zarejestruj się
.

Filtruj według

Format
Kolor
Motyw kwiatowy
Styl
Wykończenie papieru
Zdobienie

Rabaty

Rabat przyznawany jest zależnie
od kwoty zamówienia:

od 300 zł - 1%
od 350 zł - 2%
od 400 zł - 3%
od 450 zł - 4%
od 500 zł - 5%
od 1000 zł - 7%

Rabaty i promocje nie sumują się

Przez PayU zapłacisz Blikiem


Płatność zwykłym przelewem na konto w mBanku lub przez tpay.com w tym PayPal

Jesteśmy partnerem honorowym Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych

Firma Godna Zaufania - certyfikat

Zaproszenia na ślub z paprocią

Zaproszenia na ślub z paprocią to charakterystyczna forma zapowiedzi zbliżającej się ceremonii. Paproć jest bowiem skromna, aczkolwiek zarazem przejawia pewną wytworną naturę, wkomponowaną w pełen uroku świat roślin. Liście paproci, które umieszczone zostaną na zaproszeniach stworzą pewien motyw przewodni, który z powodzeniem można wykorzystać zarówno do przygotowania winietek oraz menu na stołach, jak i kompozycji kwiatowych.

Aktywne filtry: Motyw kwiatowy: Paproć

Paproć jako motyw przewodni na weselu

Zaproszenia ślubne, na których umieszczona została paproć urozmaicą aspekt wizualny zbliżającej się uroczystości weselnej, sprawiając, że będzie ona interesująca, przy jednoczesnym zachowaniu klasycznego umiaru. W ten sposób wszystko będzie prezentowało się niezwykle gustownie i ze smakiem. Botaniczny print w postaci kwiatu paproci sprawi, że zaproszenia rozkwitną i to praktycznie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Podobnie, jak rozkwitała znajomość, która przekształciła się w miłość i doprowadziła do tego wyjątkowego wydarzenia, w którym dwoje ludzi wspólnie wyraża chęć stworzenia zalążka przyszłej rodziny.

Paproć jest jedną z najstarszych roślin i można ją spotkać na całej kuli ziemskiej. Pierwotnie wierzono w jej magiczne właściwości i moc odstraszania złych duchów. Do dzisiaj spotkać się można z poglądami, które wywodzą się jeszcze z ludowych przekazów i podań, a które to twierdzą, że paprocie symbolizują długowieczność, przejawiającą się w niezmiennej zieleni ich liści oraz bogactwo i płodność. W kulturze słowiańskiej rośliny te odgrywały istotną rolę, natomiast ich sława sięgała zenitu podczas popularnej Nocy Świętego Jana, zwaną też Nocą Kupały. Umieszczenie paproci na zaproszeniach ślubnych może zatem przywoływać skojarzenia z dawnymi wierzeniami, związanymi z rodziną i z potomstwem.

Zaproszenia z klasycznym motywem paproci

Zaproszenia ślubne z widniejącą na nich paprocią to propozycja dla miłośników palmiarnianego klimatu oraz natury, jak również ludowych podań, legend i baśni. Któż bowiem nie zna polskiej bajki napisanej przez Józefa Ignacego Kraszewskiego o kwiecie paproci, która stała się inspiracją do innych dzieł, w której uwzględniona została ta wyjątkowa roślina? Sięgali do niej zarówno krajowi, jak i światowi pisarze, wynosząc paproć na piedestał literacko – botanicznego świata. Zaproszenia na ślub z paprocią z całą pewnością wzbudzą zainteresowanie nadchodzącą uroczystością, podczas której dwoje ludzi zwiąże swoje losy co najmniej na tak długo, jak długo rosną te interesujące zielone rośliny. To swego rodzaju przepowiednia, której spełnienia życzą dla siebie nie tylko Państwo Młodzi, ale chcą tego dla nich również wszyscy zaproszeni na ślub goście. Jedno jest pewne – magiczne chwile, zarówno podczas ceremonii ślubnej i wesela, jak również w nadchodzącym wspólnym pożyciu są gwarantowane.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie.
Więcej szczegółów w naszej Polityce cookies.

[ zamknij ]